Časté dotazy

Řešení pro Váš dům 

Na této stránce Vám ukážeme naše doporučení, co lze realizovat.

ZÁDVEŘÍ

Do zádveří doporučujeme nahradit klasickou dlažbu a doplnění o nevzhledné kousky koberců za celoplošné pokrytí moderními čistícími zónami včetně soklových lišt.

Ptáte se PROČ ? Odpověď je jednoduchá. Jedná se hlavně o zimní období, kdy na obuvi přinášíme do zádveří bláto a sníh, který za chvilku roztaje. Zatímco na dlažbě bláto zůstane a ze sněhu se nám udělá kaluž vody, do které jednou za čas všichni neradi náhodou šlápneme (pokud tedy nechodíme a po každém příchodu dokolečka stále nevytíráme). Navíc dlažba sama o sobě je studená a při vyzutí každý z nás zná pocit, že ze zádveří se rychle snažíme zmizet či vklouznout do teplých papučí. V případě čistící zóny nám většina těchto starostí odpadne – voda ze sněhu se nám vstřebá do vlákna čistící zóny a pozvolna se vypařuje (nehrozí šlápnutí do kaluže). Navíc bláto po seschnutí propadne níže mezi vlákna a tím nehrozí jako u dlažby, že šlápneme do bláta.

A co údržba? Nejsnadnější věc – stačí jednou za čas čistící zónu vysát vysavačem a máte postaráno. Nic víc není potřeba, žádné vytírání apod. není zapotřebí.

OBÝVACÍ POKOJ

Co do obývacího pokoje?

  • Pokud hraje u Vás roli cena a snadná údržba doporučujeme použití vinylových dílců Gerflor – tyto dílce jsou  vyráběny ve Francii v rozměru dřevěných desek , a díky sraženým hranám nám zabezpečí, že i při pokládce se podlaha „neslije“ nevkusně  do jednoho kusu, ale podlaha i po pokládce bude vypadat hezky a vzhledem bude doplňovat Váš interiér. Navíc bezstarostná údržba a možnost výměny jednotlivých vinylových dílců Vám zaručují dlouhou životnost podlahy.
  • Pokud u Vás převažuje pocit po přírodním materiálu určitě Vám doporučíme dřevěnou podlahu, která svým vzhledem a pocitem tepla vás nikdy nezklame. 

KUCHYNĚ

V případě kuchyně se každý spíše dívá na údržbu. Vzhledem k moderním trendům, kdy kuchyně bývají součástí obývacích pokojů doporučujeme použít stejný materiál jako jste použili v obývacím pokoji

DĚTSKÝ POKOJ

Tady  je více možností dle věku dětí a potřeby:

  • zatímco vinylovou či PVC podlahu doporučíme spíše pro starší děti.
  • Kobercové pásy pak zase doporučujeme pro mladší ratolesti, které se rádi plazí, hrají si na podlaze , či se po ní jen tak válí. Koberce zajistí měkkost a pohodu pro válející se děti.

GARÁŽ

  • Každý z nás trošku na garáž zapomíná či ji neřeší, i když garáž si můžeme jednoduše vyšperkovat a udělat si z ní i díky podlahám hezký prostor se snadnou údržbou.
  • Lze použít Polyuretanové lité stěrky, které lze barvit, či opatřit různobarevnými chipsy.
  • Nebo jen jednoduše použit puzzle z vysoko zátěžových čtverců, které si dokáže položit v garáži i šikovnější kutil – nezaměnitelný vzhled, možnost pokládky na neúplně dokonalý poklad, který jako jediný u této podlahy může vykazovat i malou vlhkost. Toto vše předurčuje použití těchto dílcích v garážích!

KANCELÁŘ

Do kancelářských prostor jednoznačně doporučujeme použití kobercových čtverců. Důvody jsou jednoduché:

  • prořez / cena – zatímco cena je u kvalitních kobercových čtverců většinou vyšší – prořez je u čtverců cca o 10 % nižší než u kobercových pásů. Navíc rozlili jste někdy na koberec kafe, propálili jste či jinak poškodili někdy koberec a teď jste donuceni se na to dívat, protože se vám nechce vystěhovávat nábytek, strhávat kobercové pásy brousit podkladní vrstvy a zakrývat před prachem vše potřebné? U  poškozeného kobercového čtverce vše toto odpadá – díky fixaci na bázi suchého zipu lze kobercový čtverec  (většinou dílec 50x50cm) odloupnout a dát nový. Výměna poškozeného kobercového čtverce je za 5 minut je hotová a ušetříte značnou sumu peněz!
  • Koberec /vinyl apod.  – pokud se nebudeme bavit o ordinacích tak jednoznačně koberce – dnes, kdy všichni telefonujeme a jezdíme na kolečkových židlích. Koberec nám oproti tvrdým PVC a vinylovým povrchům  zajistí absorpci hluku.  Díky čemuž nebude v kancelářích takový hluk. Tam, kde se moc telefonuje pokládáme kobercové čtverce dokonce i na stěnu.
 
 
Časté dotazy

Jakou podlahu nám doporučujete? Nelze obecně doporučit unipodlahu pro každého, jednoduše zavolejte na tel.: 732 222 362, kde s Vámi zkonzultujeme Vaše možnosti, požadavky a díky dlouholetým zkušenostem z praxe a z návštěvy většiny výrobních fabrik po celém světě vzorky a dekory materiálů. Připravíme Vám nabídku a také zkonzultujeme stav a připravenost a navrhneme řešení jakéhokoli detailu.

Již mám cenovou nabídku odjinud – přijděte k nám i s nabídkou či nám Vaši nabídku pošlete, nevadí nám pracovat i s jinými materiály. Pokusíme se Vám udělat lepší cenu, nebo vám doporučit podobné levnější materiály.

Je v materiálech velký rozdíl? Ano, v materiálech je dnes velmi velký rozdíl. I když se materiály dokážou tvářit hezky hodně z nich je vyráběno v Číně. Pokusíme se Vám vyhledat takové materiály, které se v Číně nevyrábějí a se kterými máme dlouhodobé zkušenosti. Používáme materiály zásadně od renomovaných výrobců s garancemi!